1. Adobe Photohop Lightroom CC

Mobil cihazlar için Adobe Photoshop Lightroom CC size, fotoğraflarınızı düzenleme ve paylaşmak için güçlü, ancak basit bir çözüm sunan ücretsiz bir uygulamadır. Fotoğraflarınız üzerinde sayısız kontrol imkanı ve aynı zamanda Masaüstü Adobe Lightroom CC programı ile senkronize olması gibi artıları mevcuttur.

Platform: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz (Ek olarak Adobe Creative Cloud Photography Plan üyeliği gerekebilir.)

2. VSCO

Kolay uygulanabilen efektleri ile VSCO fotoğrafçılar arasında oldukça popüler bir uygulama. Doğal görünümlü efektler sunan VSCO, ilk olarak üzerindeki geniş fotoğraf düzenleme arayüzü ve kaliteli filtreleri ile İnstagram’a alternatif olarak çıkmıştı. Bir mobil fotoğraf düzenleme uygulaması olarak VSCO’ya özellikle Android platformunda benzersiz diyebiliriz.

Platform: iOS Android

Fiyat: Ücretsiz

3. Google SnapSeed

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş eksiksiz ve profesyonel bir mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Snapseed, fotoğraflarda keskinliği ve canlılığı artırmak veya azaltmak için filtreler sunar. Düzeltme fırçası, süsleme filtresi ve parlaklık filtreleri yanısıra yaratıcı fotoğraf çerçeveleri, dokular ve aydınlatma efektleri de vardır. Görüntüleri döndürebilir ve kırpabilirsiniz.

Platform: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

4. AutoDesk Pixlr

Özellikle cep telefonu ile fotoğraf çeken ve bu görselleri düzenleme aşamasında arayüzü iyi ve donanımlı bir uygulama arayanlar için Autodesk Pixlr biçilmiş kaftan. Kullanıcı tarafında hazır ayarlar ile fotoğraf düzenleme işlemleri kolayca yapılsın beklentisi varsa bu mobil fotoğraf düzenleme uygulaması tam size göre.

Platform: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

5. Enlight Photofox

Sosyal medyada paylaştığımız fotoğrafları düzenlemek için alternatiflerden birisi de Enlight Photofox uygulaması. Ücretli ve oldukça başarılı bir mobil fotoğraf düzenleme uygulaması olan Enlight’ın ücretsiz versiyonu olan Enlight Photofox sadece iOS platformunda Apple kullanıcılarına hitap ediyor.

Platform: iOS

Fiyaı: Ücretsiz

6. Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express, mobil cihazlarda kolay, hızlı ve güçlü düzenleme için en iyi fotoğraf düzenleme ve kolaj oluşturma araçlarından birisidir. Temel seviyedeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan uygulama ile fotoğraflarınızı kırpın, düzleştirin, döndürün, çevirin ya da kırmızı gözü düzeltin.

Platform: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

7. Prisma

Bu listede bahsettiğimiz diğer uygulamalardan farklı olan Prisma aslında bir fotoğraf düzenleme uygulaması değil. Prisma, ünlü sanatçıların stillerini kullanarak fotoğraflarınızı tuvallere dönüştürüyor. Munk, Picasso ve daha dünyaca ünlü pek çok süslemeler ve desenleri fotoğraflarınıza uygulayabiliyorsunuz.

Platform: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

8. Photo Mate R3

Eğer Android işletim sistemiyle gelen bir mobil cihaz kullanıyorsanız en kapsamlı fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi Photo Mate R3. Bu mobil fotoğraf düzenleme uygulaması ile galeriniz için kütüphane ve android için RAW düzenleyiciyi elde etmiş oluyorsunuz. Listedeki ücreti en yüksek uygulama olduğunu belirtelim.

Platform: Android

Fiyat: $8.09